środa, 29 czerwca 2016

Pierwszy debiut! Dog tricks and agility.

25 czerwca 2016 roku odbyły się ZWIERZYNALIA. Z ciekawości pojechałam z Meggi zobaczyć jak to się odbywa, jaka jest atmosfera itp. Miałam jechać sama ale dołączyła do Nas Oliwia z Maddie, Patrycja z Vegą oraz Martyna z Morisem.

fot. Patrycja Musiał


Na początku poszłyśmy się zapytać kiedy będą zapisy na konkursy (wszystkie oprócz Oliwi zapisałyśmy się na dwa konkursy 'Na sportowo z przyjacielem zwierzem' oraz 'Psia Piękność'. Zapisy zaczęły się godzinę po przybyciu Nas na miejsce. Zapisałyśmy się i czekałyśmy na konkurs, pogoda była okropna (pod względem upału) ale było warto przesiedzieć od 12:00 - 19:00 w Parku Śląskim.

Pierwszy konkurs zaczął się ok.14:00 'psiej piękności' wszyscy na tym konkursie prezentowali sztuczki byłam podajże 6 lub 7 na liście z Meggi, pani Kasia zapytała Nas ile ma Meggi i skąd jest! Po chwili pokazaliśmy kilka sztuczek, nie zajęłyśmy żadnego miejsca ale była super zabawa! Meggi pomimo obawy spuściłam ze smyczy (bałam się, że się czegoś wystraszy i ucieknie) a jednak było zupełnie inaczej... Meggi niczego się nie bała, pracowała tak jakby robiła to w domu czy w miejscu gdzie nie ma ludzi! Na prawdę byłam dumna z psa bo przeważnie w "nowych" miejscach jest lękliwa ale było inaczej. Po skończonym konkursie czekałyśmy na wyniki w tym czasie przyjeżdża pani z Nowofunlandem oraz "KOTEM", który ma 3 miesiące. Meggi obwąchała kota, nie bała się go a co najdziwniejsze... Chciała się z Nim bawić więc moje zaskoczenie było ogromne! 

Po ogłoszeniu wyników była przerwa na mecz więc poszłyśmy na baseniki z psami, trochę pofociliśmy psy, porzucałyśmy frisbee a następnie my uczyłyśmy się rzucać (wychodziło Nam prawie idealnie)!

Po ok. godzinie wróciliśmy pod Kapelusz i poszłyśmy kupić zimny napój oraz lody bo nie dało rady wytrzymać! 

Ok. godziny 18:00 dopiero zaczął się pokaz Klubu Agility "Hopster", pokazywali co to jest agility i na czym polega. Ja + Patrycja + Martyna dobrze wiedziałyśmy co to jest Agility :) 
Po pokazaniu ich wszystkich klubowiczów razem z psami zaczął się konkurs! Meggi oczywiście omijała hopki i tunele bo jednak bała się wejść (dawno nie byłyśmy na agilitkach, czas to zmienić) ale zajęłyśmy 3 miejsce egzekwo z Martyną i Morisem, 2 miejsce zajęła Patrycja z Vegą a pierwsze pewna pani :) Jeszcze na koniec konkursu tunel przebiegł "Pokojowy patrol" jeżeli tylko będzie jakiś filmik wstawię go! Pod sam koniec Zwierzynali zaczęły gromadzić się ogromne chmury, zbliżała się burza i kropił deszcz, ale zdążyliśmy dojść na parking! 

Dzień uważam za super udany! Miła atmosfera pomimu kilku opóźnień... Super ludzie! Warto wybrać się z psem choćby za socjalizację! :) 

Pozdrawiamy gorąco Asia&Meggi <3 

fot. Alutkowa Fotografia


fot. Patrycja Musiał


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Twój komentarz jest dla mnie bardzo ważny, motywuje do dalszego pisania.
Zostaw link do twojego bloga z chęcią poczytam :)
Możesz Nas również zaobserwować